Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji

MOS_0124

Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji

MOS_0114

fot. Marcin Oliva Soto

W dniach 17-18 listopada 2016 r. w Gdańsku odbyła się ogólnopolska konferencja dla osób zainteresowanych cyberbezpieczeństwem sektora publicznego – Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji zorganizowana przez redakcję dwóch czasopism – miesięcznika “ITwAdministracji” i  kwartalnika “ABI-Expert”.

Podczas forum poruszane były zagadnienia z zakresu technicznego i prawnego bezpieczeństwa informacji w tym danych osobowych, w odniesieniu do których słuchaczy najbardziej interesowany rozwiązania nowej unijnej regulacji – ogólnego rozporządzenia  o ochronie danych (rodo).

Podczas Forum swą premierę miał kwartalnik “ABI-Expert” pierwszy na rynku magazyn poświęcony zagadnieniom ochrony danych osobowych i szeroko ujmowanym zagadnieniom administrowania informacją, skierowanym przede wszystkim do Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, osób przygotowujących się do pełnienia funkcji Inspektorów Ochrony Danych na gruncie rodo oraz wszystkich specjalizującym się w ochronie danych osobowych

dr Marlena Sakowska-Baryła wygłosiła wykład nt. Status, obowiązki, odpowiedzialność administratora bezpieczeństwa informacji i inspektora ochrony danych, była także współgospodarzem Forum, dzieląc jego prowadzenie z Jackiem Orłowskim redaktorem naczelnym miesięcznika “ItwAdministracji”.

Zdjęcia udostępnione zostają dzięki uprzejmości Wydawnictwa Presscom Sp. z o.o.

Więcej informacji o forum znajdziesz tutaj.